Akcesoria do rolet dzień - noc

Kiedy zastanawiasz się nad takim wystrojem okna, aby łatwo można było regulować poziom światła wpadającego do pomieszczenia, a jednocześnie potrzebujesz czegoś ładnego, schludnego i pasującego do wystroju, to w pierwszej kolejności powinieneś pomyśleć o roletach dzień noc. To produkt, który w genialny sposób łączy nowoczesność z funkcjonalnością. W poniższym artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie jak prawidłowo wybrać rolety, jakie są zalety ich zastosowania, oraz w jakie akcesoria do rolet dzień noc powinieneś się wyposażyć, aby ich montaż i użytkowanie były przyjemnością.

Zalety rolet dzień noc

Najważniejszą zaletą tego produktu jest możliwość kontroli nad ilością wpadającego światła do pomieszczenia bez konieczności podnoszenia tkaniny, jak to ma miejsce w tradycyjnych roletach. To oczywiście zasługa ich nietypowej budowy. Rolety te bowiem składają się z pasów stworzonych z tkanin o różnej przepuszczalności światła. Jeśli zatem chcesz zasłonić światło wpadające do wnętrza, to należy tak ustawić pasy, aby te zaciemniające się zazębiały. Jeśli natomiast mamy ochotę rozjaśnić pomieszczenie, wystarczy delikatnie przesunąć tkaninę, aby pasy zaciemniające przeplatały się z tymi transparentnymi. Ta prosta sztuczka sprawia, że regulowanie ilością promieni słonecznych jest bardzo proste, precyzyjne, a przy tym nasze okno stale wygląda bardzo ładnie. Kolejną zaletą tych rolet jest ich uniwersalność. Świetnie sprawdzą się zarówno w pomieszczeniu urządzonym w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, jak i takim w stylu skandynawskim czy nawet loftowym. Warto także podkreślić łatwość montażu tego produktu. Wszystkie akcesoria do rolet dzień i noc można łatwo dokupić i wymienić, a ich montaż jest nieinwazyjny.
Odwiedź sklep z roletami i akcesoriami do rolet

Jakie rolety dzień noc wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów rolet różniących się między sobą przede wszystkim sposobem montażu. Tego typu produkty mogą być montowane w kasecie zabezpieczającej lub bez niej, bezpośrednio na ramie okna, można je także przykręcić do ściany nad wnękę okienną. Rolety mogą także występować w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego dopasowanie ich do pokoju nie powinno stanowić większego problemu. Przy zakupie rolet warto także zwrócić uwagę na wskaźnik informujący o poziomie zaciemnienia, dzięki czemu unikniesz produktu niespełniającego Twoich wymagań.

Akcesoria do rolet dzień i noc - w co warto się zaopatrzyć

Montaż tego produktu nie jest niczym skomplikowanym, jeśli więc posiadasz podstawowe umiejętności techniczne i manualne, to zadanie nie powinno Ci przysporzyć problemów. Ponadto sposób mocowania rolety do okna jest nieinwazyjny, co oznacza, że nie narusza on konstrukcji samego okna, a po demontażu nie powinno być śladów. Akcesoria do rolet dzień noc, które będą potrzebne przy ich montowaniu to przede wszystkim haczyki montażowe i mechanizm do rolety, a także łańcuszek i napinacz do niego. Wszystkie elementy powinny znajdować się w zestawie zakupionej rolety, a jeśli dokonujesz zakupu wszystkich elementów osobno, to warto poprosić sprzedawcę o fachową pomoc.