Prezent na komunię

Komunijny prezent książkowy

Prezent na komunię wcale nie musi być kosztowny czy duży (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie). Wspaniałym pomysłem na tę okazję będzie podarowanie dziecku książki. Poniżej znajdziesz cztery pozycje książkowe, które mogą polubić małe pociechy:

“Przygody dzieci z ulicy Awanturników” Astrid Lindgren

W tej serii książek dla dzieci, Lotta jest główną bohaterką. To dziewczynka z temperamentem, sprytem, ale i pełna radości, uśmiechu, energii. W jej domu mieszkają jeszcze rodzice i dwójka rodzeństwa. Zawsze się tam coś dzieje, nigdy nie jest cicho. Ostatnio Lotta ma pretensje do mamy i taty, bo starszemu rodzeństwu pozwalają na więcej, też by tak chciała. “Przygody z ulicy Awanturników” to świetna krótka powieść dla dzieci. Poznają relacje rodzinne, panujące w domu zwyczaje i obowiązki oraz nauczą się słuchać drugiego człowieka.

“Idzie niebo ciemną nocą” Ewa Szelburg-Zarembina

W tej książce wszystko jest prawdopodobne, magiczne i wyjątkowe. W sadzie obok domu żyje złoty jeż, ścieżka prowadzi do tajemniczego miasteczka, a ciemności w ogóle nie trzeba się bać, bo tam można poznać Śpiącą Królewnę lub Tomcia Palucha. W tym świecie wszystko jest przyjazne, uśmiecha się i zaprasza do wspólnej zabawy. “Idzie niebo ciemną nocą” to zebrane w jedno dzieło wiersze, które zaskoczą swym pięknem nawet najmłodszych.

“Pajęczyna Charlotty” E. B. White

Czy przyjaźń między zwierzętami jest możliwa? E. B. White pokazuje, że tak. Prosiaczek i pajęczyca świetnie się dogadują. Mała Frania często opiekuje się Wilusiem. Jako ostatni przyszedł na świat i jest bardzo słaby. Ale butelka mleka i ciepło szybko zregenerują prosiaczka i dodadzą mu sił. Gdy jest już wystarczająco duży zostaje sprzedany innej farmie. Na szczęście właścicielem świnki będzie wujek Frani, zatem ta będzie go mogła codziennie odwiedzać. Niestety gospodarz chce zrobić z Wilusia szynkę, ale na ratunek wkracza Charlotta, pajęczyca.

“E.T.: przygody istoty pozaziemskiej na Ziemi” William Kotzwinkle

Autor książki bazował świat przedstawiony i akcję na słynnym filmie Stevena Spielberga. Przygody E.T. zostały przeniesione na papier. Tutaj są równie emocjonujące oraz porywające co na ekranie kina. E.T. zjawia się na planecie Ziemi i jest zagubiony. Na swojej drodze spotyka Elliotta, chłopca mieszkającego na kalifornijskich przedmieściach. Gdy Elliott chce pomóc przybyszowi, musi razem z nim unikać bandy naukowców i rządowych agentów, którzy chcieliby zatrzymać E.T.’iego i robić na nim eksperymenty. Przyjaciele trzymają się razem i sobie pomagają. Zwykły słoneczny dzień przeradza się w jedyną w swoim rodzaju przygodę.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com